Menu

News

Dr Rath suplementy diety

NOWE MOŻLIWOŚCI WSPOMAGANIA LECZENIA CHORÓB SERCA I UKŁADU KRĄŻENIA METODAMI NATURALNYMI

Mamy szczęście żyć w czasach, kiedy dokonują się rewolucyjne zmiany  dążące do wyeliminowania wielu chorób poprzez identyfikację ich źródeł ( nie tylko symptomów) na poziomie najmniejszej jednostki funkcjonalnej naszego ciała – komórki. Tworzy się nowa nauka – Medycyna Komórkowa. Jej twórcą jest dr Matthias Rath – niemiecki lekarz i naukowiec. Dokonał  on przełomu w rozumieniu głównych przyczyn współczesnych chorób chronicznych, takich jak choroby serca, cukrzyca czy osteoporoza. Dr Rath udowodnił, że większość chorób chronicznych rozwija się na skutek długotrwałego niedoboru specyficznych mikroelementów. Stwierdził, że najczęstszą przyczyną nieprawidłowej funkcji milionów komórek budujących nasze organy i cały organizm są chroniczne niedobory niezbędnych składników odżywczych, takich jak : witaminy, minerały, pierwiastki śladowe i aminokwasy.

Dr Rath urodził się w roku 1955 w niemieckim mieście Stuttgart, w rodzinie ogrodników. Studiował medycynę w Muenster, następnie w Hamburgu. Po ukończeniu studiów podjął pracę jako lekarz i jednocześnie naukowiec w szpitalu uniwersyteckim Eppendorf w Hamburgu i Centrum Kardiologii (Herzzentrum) w Berlinie.

W roku 1989 Dr Rath przyjął zaproszenie dwukrotnego noblisty – Linusa Paulinga i przybył do Instytutu Badawczego Paulinga w kalifornijskim Palo Alto, celem rozszerzenia badań w zakresie chorób serca i układu krążenia.

 Badawczy  Instytut Medycyny Komórkowej Dr Ratha  zlokalizowany jest w Dolinie Silikonowej, w Kalifornii, USA. Jego pracami kieruje wybitny biochemik –dr Aleksandra Niedzwiecki, długoletni współpracownik dr Ratha i innych wybitnych naukowców, laureatów nagrody Nobla, tak jakich jak dr Pauling czy dr Edelman. Instytut zajmujący powierzchnię ponad 2000mkw zatrudnia wybitnych specjalistów różnych dziedzin: biochemii, medycyny, toksykologii i żywienia.

 Jednym z jego osiągnięć  jest wprowadzenie zasady synergii substancji odżywczych, jako podstawowej metody przywrócenia równowagi metabolicznej, zachwianej przez procesy patologiczne. Dzięki wykorzystaniu synergistycznego działania mikroelementów, nie jest potrzebne stosowanie wysokich dawek pojedynczych składników.

Poza podstawowymi badaniami laboratoryjnymi Instytut prowadzi również badania kliniczne, włączając w to kontrolowane, randomizowane, prowadzone metodą podwójnie ślepej próby, które potwierdzają kluczowa rolę synergii mikroelementów w eliminacji podłoża wielu chorób. Naukowcy z Instytutu współpracują z wieloma międzynarodowymi instytucjami naukowymi i uniwersytetami prowadząc badania nad chorobami nowotworowymi, chorobami serca i układu krążenia, chorobami zakaźnymi. Osiągnięcia Instytutu dowodzą, że synergia niezbędnych składników odżywczych może aktywnie przeciwdziałać powstawaniu uszkodzeń ścian naczyń, a tym samym zapobiegać chorobom serca. Przeprowadzone, nad różnymi postaciami chorób serca jak: niewydolność serca, arytmia, nadciśnienie tętnicze, dusznica bolesna,  czy komplikacje cukrzycy, badania kliniczne, potwierdziły słuszność tego kierunku działań.

Prace Instytutu to nie tylko badania naukowe, ale także szeroko rozumiana edukacja ludzi zdrowych, ucząca jak można uchronić się przed różnymi chorobami, ale także jak  wspomagać leczenie tych chorób. W tym celu powołana została Koalicja dr Ratha w Obronie Zdrowia.