Menu

News

Oferta dla biznesu

 Mam przyjemność zaprosić Państwa na wykłady dotyczące  wspomagania leczenia różnych chorób. Jesteś właścicielem firmy, menadżerem, zatrudniasz pracowników, od których wymagasz efektywności i pełnej dyspozycyjności, skorzystaj z oferty edukacyjnej w zakresie profilaktyki chorób.

Wyniki badań naukowych ostatnich lat umożliwiły wysunięcie hipotezy, o istnieniu pewnych wspólnych czynników, odpowiedzialnych za procesy starzenia się, powstawania nowotworów, chorób układu krążenia, zmian zwyrodnieniowych stawów, powstawania zmarszczek itp. Tymi czynnikami są tzw. wolne rodniki. Maja one aktywny udział w powstawaniu wielu chorób przewlekłych i degeneracyjnych. Nadmiar wolnych rodników może spowodować poważne uszkodzenia tętnic, być przyczyną niewydolności wieńcowej jak również zmian stawowych i wielu innych chorób. Wiele badań klinicznych i biochemicznych jednoznacznie wskazuje na znakomitą rolę w utrzymaniu zdrowia tak zwanych przeciwutleniaczy – antyoksydantów, które są antagonistami wolnych rodników. Należą do nich witaminy, mikro i makroelementy, aminokwasy. Witaminy to związki organiczne niezbędne do prawidłowego funkcjonowania organizmu, których niedobory powinny być stale uzupełniane. Nie są one źródłem energii ani materiałem budulcowym dla naszego organizmu, ale spełniają w naszych tkankach i komórkach różnorakie funkcje regulacyjne, decydując o rozwoju, stanie zdrowia i wydolności fizycznej człowieka. Im więcej człowiek pracuje, rośnie w jego organizmie zapotrzebowanie na komórkowe składniki odżywcze. Są to naturalne substancje, których miliony komórek naszego ciała stale potrzebują do życia oraz prawidłowego działania. Najważniejsze z nich to:

Styl bycia, stres związany z pracą, z przemianami społecznymi powodują, że zapotrzebowanie na w/w składniki stale rośnie.

W latach 90. przeżywaliśmy kryzys samopoczucia związany z transformacją gospodarczą. Ten społeczny stan minął w drugiej połowie lat 90., ale według psychiatrów teraz zaczęła się druga fala. Wiąże się to z niepewnością jutra, z ryzykiem utraty pracy, długotrwałym bezrobociem, nasiloną konsumpcją i rywalizacją finansową decydującą o statusie społecznym, łatwiejszym rozpadem związków.
Lekarze przekonują jednak, że w choroby najczęściej wpędzamy się sami. Depresji, nerwic, lęków , nawet jeśli mamy genetyczne predyspozycje do tych schorzeń, moglibyśmy uniknąć, gdybyśmy wiedzieli jak sobie radzić ze stresem dnia codziennego, jak wzmocnić naszą odporność psychiczną, by żyć w harmonii ze sobą i otoczeniem. O tym, jak ważna jest profilaktyka zdrowia psychicznego i zdrowia w ogóle, przekonują także... ekonomiści. W Europie wyliczono, że każda złotówka zainwestowana w porę w odpowiednie programy edukacyjne może przynieść 7 zł oszczędności, które w przeciwnym wypadku trzeba będzie wydać na indywidualne i społeczne następstwa zaburzeń psychicznych i innych chorób.
Pacjentom cierpiącym na depresję często robi się badania morfologiczne, by sprawdzić czy źródło problemu nie tkwi przypadkiem w niedoborze witamin i substancji mineralnych. W Holandii w latach 1978-1989 przeprowadzono badania nad dziećmi, których matki jadły poniżej tysiąca kalorii dziennie w czasie trzech pierwszych miesięcy ciąży. Okazało się, że wśród nich jest dwa razy więcej przypadków schizofrenii niż wśród dzieci, których matki odżywiały się prawidłowo.
Zgodnie z wynikami badań przeprowadzonych w Belgii dodatek witamin i substancji mineralnych spowodował, u źle odżywiających się nastolatków, wzrost ilorazu inteligencji (IQ) o sześć punktów w ciągu zaledwie pięciu miesięcy, przypomina w swej książce dr Persaud.
Spustoszenie w naszej psychice może powodować brak żelaza (jego głównym źródłem jest mięso), dlatego wegetarianie powinni zwiększyć dawkę przyjmowanej witaminy C, która poprawia bilans żelaza. Jego deficyt zwykle kończy się anemią, która z kolei prowadzi do licznych symptomów depresji zmęczenia, ospałości, osłabienia koncentracji.
Mamy jednak szczęście żyć w czasach, kiedy dokonują się rewolucyjne zmiany dążące do wyeliminowania wielu chorób poprzez identyfikację ich źródeł ( nie tylko symptomów) na poziomie najmniejszej jednostki funkcjonalnej naszego ciała – komórki. Tworzy się nowa nauka – Medycyna Komórkowa. Jej twórcą jest dr Matthias Rath – niemiecki lekarz i naukowiec.

Prace jego Instytutu doprowadziły do przełomu w rozumieniu głównych przyczyn współczesnych chorób chronicznych, takich jak choroby serca, cukrzyca czy osteoporoza. Prace Instytutu Dr Ratha dowiodły, że większość chorób chronicznych rozwija się na skutek długotrwałego niedoboru specyficznych mikroelementów. Dr Rath stwierdził, że najczęstszą przyczyną nieprawidłowej funkcji milionów komórek budujących nasze organy i cały organizm są chroniczne niedobory niezbędnych składników odżywczych, takich jak : witaminy, minerały, pierwiastki śladowe i aminokwasy. Osiągnięcia Instytutu dowodzą, że synergia niezbędnych składników odżywczych może aktywnie przeciwdziałać powstawaniu uszkodzeń ścian naczyń, a tym samym zapobiegać chorobom serca. Przeprowadzone nad różnymi postaciami chorób serca takimi jak niewydolność serca, arytmia, nadciśnienie tętnicze, dusznica bolesna, czy komplikacje cukrzycy, badania kliniczne, potwierdziły słuszność tego kierunku działań. Jeśli chorujesz na którąś z tych chorób, a chciałbyś wspomóc leczenie ich w sposób zupełnie naturalny, nie przynoszący szkód ubocznych, zachęcam do przystąpienia do programu wspomagania leczenia wg Dr Ratha, z którego korzystają, z bardzo dobrym skutkiem, tysiące osób na całym świecie (nawet ratunek od transplantacji serca). Jest to także program profilaktyki zdrowotnej, który wspomoże cię w pokonywaniu trudów codziennego życia i pomoże w zachowaniu zdrowia.

Zapraszam na wykłady dotyczące  profilaktyki i wspomagania leczenia różnych chorób. Mogą być one prowadzone w Państwa firmie, co przyczyni się do zmniejszenia absencji chorobowej, a tym samym do wygenerowania z tego tytułu znaczących oszczędności.