Menu

News

Kurkuma a zdrowie

Kurkuma a zdrowie

23-01-2012

Ta przyprawa to gorący temat w dzisiejszym świecie medycznym i nie bez powodu. Tradycyjnie lekarze medycyny indyjskiej  i medycyny chińskiej używali go od roku 600pne. jako preparat zdrowotny, dezynfekujący  i do leczenia problemów związanych z układem   trawiennym.

czytaj więcej.................

W zachodniej medycynie, kurkuma jest badana w wielu krajach jako przyprawa mogąca wpłynąć na  zmniejszanie stanów  zapalnych w organizmie , ochronę przed nowotworami i wiele innych działań wspomagających zdrowie.

Potężne działanie przeciwzapalne

Zapewne wiesz, o niebezpieczeństwach związanych z przewlekłym stanem zapalnym. Zlekceważenie go może prowadzić do chorób serca i stawów i wiele innych chorób.

Przewlekły stan zapalny jest sygnałem, że układ odpornościowy jest osłabiony i nie radzi sobie z problemem.

Wielu wybitnych lekarzy medycyny wschodniej zaleca kurkumę jako najlepszy naturalny dostępny środek przeciwzapalny.

Badanie włoskie wykazało zapalenie kości i stawów u pacjentów, którzy brali suplementy diety z zawartością kurkumy doświadczali "znacznej redukcji"  bólu. Inne badania wykazały, może być równie skuteczny w tzw. porannym zastoju stawów..

Wykazuje podobne działanie jak Celebrex i Vioxx tylko nie powoduje tylu skutków ubocznych.

Badania przeprowadzone na University of Arizona College of Medicine, stwierdzono aktywny składnik przyprawy kurkuma blokuje białko o nazwie NF-KB co może być także pomocne w innych chorobach zapalnych, takich jak zespół  jelita drażliwego (IBS) i w astmie.

Wspomaga także nasz mózg

Naukowcy twierdzą, że Indianie w wieku 70-79 lat, posiadają o 4,1%  mniejszą częstość występowania choroby Alzheimera niż większość Amerykanów. Sugerują że może to wynikać z wysokiego poziom kurkumy w ich diecie.